Alternatywne metody rozwiązywania sporów
Lista mediatorów

Lista mediatorów

Robert Sowiński
Radca prawny

Radca prawny, koordynator zespołu ADR od strony e-Izby, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, Partner w Kancelarii Sowiński i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych i Doradcy Podatkowego Sp. p. Przez 9 lat kierował działem prawnym jednej ze spółek akcyjnych z udziałem Skarbu Państwa oraz zasiadał w radach nadzorczych spółek z branży drzewnej. Jako radca prawny reprezentował swoich Klientów w sporach konsumenckich przed sądami. Doradzał polskim i zagranicznym przedsiębiorcom w procesach restrukturyzacyjnych, zawiązywania, łączenia, przekształcania oraz wydzielania spółek, przygotowywał i negocjował kontrakty wdrożeniowe i serwisowe dla podmiotów z branży IT. Współtwórca i jeden z pomysłodawców serwisu Gwaranter.com. Ekspert legislacyjny Izby Gospodarki Elektronicznej oraz Koordynator tematu ADR.

sowinski.jpg
Dariusz Szostek
Dr hab. Radca prawny

Doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Opolskiego. Profesor w Zakładzie Prawa i Postępowania Cywilnego UO, radca prawny.
Członek Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach. Współpracownik Centrum Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej WPAiE UWr.
Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym handlu elektronicznym oraz e-administracji. Ekspert w zakresie identyfikacji elektronicznej, uwierzytelniania, usług zaufania oraz cyberbezpieczeństwa.
W przeszłości członek zespołu do spraw czynności prawnych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego, przewodniczący Zespołu Roboczego Ministra Sprawiedliwości ds. elektronicznego biura podawczego, ekspert w zespole ds. uchylania barier w e-administracji przy Komitecie Stałym ds. Informatyzacji Rady Ministrów. Arbiter i mediator przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.

szostek_bar_logotyp_new-01.jpg
Agata Kowalska
Radca prawny

Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, obsłudze prawnej inwestycji VC/PE oraz w prawie spółek. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie związanym z ochroną praw własności intelektualnej, e-commerce oraz prawie telekomunikacyjnym. Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej. Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi oraz start-up’ami, głównie z branży nowych technologii, uczestniczy w przeprowadzaniu i koordynowaniu prawnych due diligence podmiotów oraz doradza przy wprowadzaniu spółek na New Connect. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców, w szczególności z zakresu prawa Internetu, ochrony własności intelektualnej oraz umów inwestycyjnych. Publikuje artykuły eksperckie. Ukończyła kurs mediatora w sprawach cywilnych zorganizowany przez Konfederację Pracodawców LEWIATAN. Zasiada w radach nadzorczych spółek z branży nowych technologii oraz w holdingu tłumaczeniowym notowanym na Giełdzie - Summa Linguae S.A. Jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk S.A. oraz członkiem Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej.

chabasiewicz.gif
Magdalena Golonka
Radca prawny

Radca prawny w kancelarii Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2006 ukończyła Columbus School of Law The Catholic University of America. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach prawnych, a także w działach prawnych spółek kapitałowych. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, w tym także e-commerce. Dla klientów świadczy usługi doradztwa, w szczególności w zakresie obsługi korporacyjnej, bierze udział w przeprowadzaniu i koordynowaniu procesów due diligence międzynarodowych podmiotów. Obsługuje podmioty z branży eventowej i uczestniczy w projektach związanych z organizacją konferencji, ochroną danych osobowych i własnością intelektualną. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z E-Commerce oraz w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa gospodarczego. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców.

chabasiewicz.gif
>